Úvod

Nie je to diagnóza! Patríte do skupiny 2% ľudí, ktorý dokážu počuť infrazvuk.
Napísať odpoveď
Infraadmin
Administrátor
Dátum registrácie: 4. Januára 2021, 23:05
Kontaktovať používateľa:

Úvod

Príspevok: # 393Príspevok Infraadmin »

Tento diskusný webový server bol založený z dôvodu centralizovania informácií a ľudí, ktorí majú do vyššej miery rozvinuté podprahove vnímanie zvuku.
Keďže sa jedná o ľudí, ktorých počet je absolútne minimálny, tak to považujem za nutnosť, aby takáto komunita vznikla.

Ľudské ucho dokáže počuť rozsah frekvencií od 20Hz do 20 000Hz (20kHz).
Ak máte kvalitné slúchadlá, môžete si vypočuť celé spektrum počuteľného zvuku.

Všetky zvuky nad 20 000Hz sa nazývajú ultrazvuk.
A všetky zvuky pod 20Hz sa nazývajú infrazvuk

Toto fórum bolo založené najmä z dôvodu, že sa naprieč celým Slovenskom šíri infrazvuk ozrutného výkonu, ktorý vnímajú ojedinelí ľudia prirodzeným spôsobom, bez potreby nejakých prístrojov.
Sám patrím medzi ľudí, ktorý túto skúsenosť majú a uvedomujúc si tento stav, musím konštatovať, že je to veľmi znepokojujúci faktor, ktorý pôsobí na všetkých obyvateľov bez rozdielu na to, či ten zvuk počujú alebo nie.
Vedeli ste, že 20Hz a 100W namierených na človeka, dokáže v určitej blízkosti roztrhať aortu a tým pádom zabiť človeka?
Teraz si predstavte, aké množstvo petícií a sťažností by adresovali ľudia kompetentným orgánom, ak by sa naprieč celým Slovenskom niesol hlučný hlasný tón v počuteľnom zvukovom spektre.
Je viac než samozrejmé, že človek, ktorý tento zvuk nepočuje, sa správa ako keby sa ho netýkal. Bohužiaľ si neuvedomuje závažnosť dopadu na zdravie a psychiku jedinca.

Je dokázané, že pôsobenie infrazvuku na človeka, ktorý ho nemusí ani počuť, vedie minimálne od depresívnych stavov až po dlhodobé stresové odpovede organizmu v podobe rôznych chorôb.
Taktiež naši predkovia, mali pomerne vycibrenejšie zmysli a vždy, keď zaznamenali zvláštny pocit v podobe infrazvuku vedeli, že je to nejaká predzvesť a že sa blíži pre nich nejaké veľké nebezpečenstvo v podobe slona, tigra a museli byť na pozore. Toto tušenie sa im stále potvrdzovalo v podobe predtuchy. Túto stresovú genetickú informáciu máme všetci a spúšťa sa nevedomky. Rôzne, či už armádne alebo iné vedecké experimenty preukázali, že ak sa obyvateľstvo vystavilo takémuto typu umelo vytvoreného vlnenia, tak stúpol počet psychických a suicidálnych prípadov.
Vieťe prečo by nemali vojaci pochodovať na moste? Lebo synchrónne pochodovanie vytvára rezonančnú frekvenciu mosta, ktorá by ho mohla zrúcať.
Teda napríklad aj také zemetrasenie sa da jednoducho docieliť správnou frekvenciou a dostatočným výkonom infrazvuku. Ani len netušíme aké systémy môžu byt použite v tomto storočí. Zoberme si len príklad projektu, ktorý bol navrhnutý už v roku 1990 a vola sa HAARP. Do dnes sa vedú diskusie o tom, či toto zariadenie nespôsobuje zemetrasenie na používateľom určenom mieste.

Myslím si, že dohľadanie zdroja pôsobnosti infrazvuku, ktorý sa šíri Slovenskom je v takomto prípade na mieste a bude potrebné zvážiť prihliadnutie aj úmyselného nasadenia infrazvuku, zhodou okolnosti aj napríklad počas globálneho strachu z pandémie nového koronavírusu a príprave opatrení, ktoré sú potrebné pre dosiahnutie určitého cieľa.

Ľudia, ktorý sú senzitívni na vnímanie tohto podprahového zvuku ho najlepšie vnímajú v uzatvorených miestnostiach, do ktorých sa vyžarovaná nízkofrekvenčná vlna oprie a tým pádom slúži miestnosť ako membrána.
Vnímanie infrazvuku v otvorenom priestore je pomerne obtiažnejšie. Pre ľudí, ktorý si chcú vedieť predstaviť ako takýto zvuk počuť, tak je to veľmi podobný zvuk, ako keď je niekde ďaleko nejaké auto, ktoré ma zapnutý subwoofer a jeho basy sa šíria na veľkú diaľku. Taktiež sa ten zvuk da prirovnať ku lietadlu, ktoré sa nachádza niekde ďaleko, ale je ho ešte stále počuť.

Spomínaný infrazvuk, ktorý sa šíri naprieč celým Slovenskom má isté charakteristiky a vzorce.
Osobne ho viac vnímam ku večeru až noci a taktiež v ranných hodinách. Cez deň je pravdepodobne prehlušený zvýšenou aktivitou národa ale v pozadí ho stále počuť.
Počas dňa sa väčšinou prejavuje ako sekundové časom pravidelné a časom nepravidelné bublotanie a večer sa da vnímať ako cca 4 jednosekundové bublotania a jeden cca 20 sekundový dlhý intenzívny tón.
Nedá sa s istotou predvídať kedy nastane, ale keď nastane, tak je jasne identifikovateľný.
Obyvateľstvo je tomuto infrazvuku vystavené nepretržite s minimálnymi prestávkami.

Začal som tento zvuk vnímať cca asi okolo roku 2018 a uvedomil som si ho, keď som ten istý zvuk začal vnímať niekedy v decembri 2020 na úplne inej strane Slovenska. Vtedy som dospel k poznaniu, že ten zvuk asi nebude sused na druhej strane Slovenska, ktorý chodí spávať a aj si rád privstane, aby si mohol zapnúť svoj audiosystém, ktorý ma jeho hlbokými basovými tónmi celkom slušne vyrušoval.
Ale, že to infrazvuk, ktorý má megalomansky silný výkon.

Zámerne píšem slovo "vnímať", lebo nie som si úplne istý či sa môžem vyjadrovať o "počúvaní". Je to skôr cítenie alebo uvedomenie si toho ultrazvuku ako jeho počutie. Taktiež je ten zvuk vnímateľný aj počas rôznych rušivých zvukoch ako je napríklad zapnutý dosť hlučný desktopový počítač a podobne.

Budem rád, ak sa ľudia podelia o svoje vnemy a skúsenosti a spoločnou snahou sa nám podarí dospieť k nejakým zisteniam.
Mám osobnú ambíciu lokalizovať a potvrdiť s nejakým prístrojom zdroj tohto signálu. Myslím si, že vzhľadom k tomu, že tento zvuk vnímam aj ja, tak bude trošku jednoduchšie.
Preto by som rád poprosil o akékoľvek nadobudnuté informácie kohokoľvek, kto vie niečo odovzdať pre uľahčenie zistenia pôvodu tohto zvuku.

Ďakujem pekne.
Infraadmin
Administrátor
Dátum registrácie: 4. Januára 2021, 23:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Úvod

Príspevok: # 394Príspevok Infraadmin »

Omylom sa mi podarilo vymazat cele toto forum :? Povodny text prikladam.
jano
Presne tento zvuk taktiez pocujem. Uz som myslel, ze som v tom sam :D
Taktiez ste zaznamenali, ze ten zvuk ustal na nejaky cca 1 tyzden a teraz sa znovu objavuje?

teza5510
Ako by som to písal ja .Zo fšetkým súhlasím.Mal som , a stále mám dojem ,že sa to šíri zo Slovnaftu,pretože to začalo v čase keď Szmradnaft otvoril novú-é prevádzky. Do doby nedávnej to bolo dá sa povedať až na nejaké výnimky ako tak znesiteľné, ale posledné zo dva roky je to čím ďalej horšie. A posledné tri týždne je to také ,že ja človek čo som schopný zaspať postojačky ,nemôžem spať. Zaspím jedine pri TV , a nedajboh keď musím v noci na WC , tabletka na spanie inak sa prehadzujem do rána.Alebo to bolo také silné ,že ma to zobudilo. Bol som v Malackách na chate ,je to 50 km ,aj tam ,aj keď slabšie som to počul. Vonku nie je počuť ,ale teraz sa tam spať nedá. Inak ,tu ,v Rusovciach je ticho ,sme ďaleko od premávky ,takže počujem aj cez deň.Je nás doma 5, já jediný počujem .Radšej by som bol 4% mänšina ,ako 2%. Otázka znie -ako ďalej?

Infraadmin
Dakujem, ze sa tato komunita rozsiruje. Jedine spolocnym usilim dokazeme na zaklade relevantnych informacii dosiahnut nejaky ciel.

Vizia je momentalne taka, ze ak s tym chceme nejako pohnut, je potrebne sa minimalne opierat o realne namerane udaje.
Preto by bolo asi najlepsie, ak by kazdy napisl vsetky mesta/dediny a lokality, kde tento zvuk je pocut. Taktiez pomoze aj to, ze kde sa tento zvuk nevyskytuje.
Aj na zaklade toho sa vytvori nejaka mapka, ktora dufam, ze napomoze ku konkretnemu dohladaniu tohto zvuku.

Taktiez sa v ramci volneho casu budem zaoberat konstrukciou nejakeho detekcneho zariadenia ako som pisal v prispevku:

https://www.pocujeminfrazvuk.eu/viewtopic.php?f=13&t=5

Planujem urobit nieco take, s cim sa bude dat na zaklade nejakej triangulacie vystopovat presne ohnisko tohto signalu opierajuc sa o uroven hluku v konkretnom smere.
Vsetky tieto specialne komponenty su dost drahe, takze sa to objednava zo zahranicia a dorucenie kazdej jednej malickosti trva niekedy aj 1-2 mesiace, takze to bude na dlhsie ale medzi tym sa aspon nazbieraju konkretnejsie informacie od ostatnych ludi. Ten infrazvuk nebude ziadna sranda vypatrat, preto bude mimoriadne dolezita kazda informacia o jeho vyskyte. Aspon pre zaciatok..

Aj pocas pisania tohto textu som bol v pekne silnej intenzite bombardovany tymto zvukom. Dost to lezie na nervy. Hlavne ked sa pytam ostatnych ci to pocuju a potom sa na mna cudne pozeraju :D :D :D Taktiez musim podotknut, ze niekedy ten zvuk pocut z toho isteho miesta silnejsie a niekedy slabsie. Neviem ci je ten povodca zvuku nejaky "mobilny" :D ale myslim si, ze tento clanok tu meniacu sa intenzitu celkom pekne popisuje.

https://www.pocujeminfrazvuk.eu/viewtopic.php?f=10&t=7

Je to dost blbe, ale asi bude potrebne sa ludi pytat na tento zvuk ci ho pocuju. Myslim si, ze vela ludi ho pocuje ale aby nevyzerali v inych ociach cudne, tak tento zvuk ignoruju, nerozpravaju o nom a tym padom prichadzame o dolezite informacie o vyskyte..

teza5510
Ja sa pýtam ,ale fakt sa na mňa divne pozerajú,nik totiž nepočuje. Aj keď je pravda ,že hluk z vonkajšieho prostredia môže prekrývať
Takže za mňa -Rusovce , a v lete ,aj keď slabo -Malé Leváre, v noci ,cez deň nie
Napísať odpoveď