Počuť ho v Trenčíne aj vo Vrbove

Tu sa zhromažďujú lokality zaznamenaného zvuku.
Napísať odpoveď
Infraadmin
Administrátor
Dátum registrácie: 4. Januára 2021, 23:05
Kontaktovať používateľa:

Počuť ho v Trenčíne aj vo Vrbove

Príspevok: # 4Príspevok Infraadmin »

Prvý krát, keď som zaznamenal infrazvuk cca v roku 2018, tak som sa nachádzal v Trenčíne.
Vtedy som ešte nevedel, že sa jedná o infrazvuk. Bol to pre mňa len nejaký vzdialený basový reproduktor až do momentu, keď som si neurobil výlet do dedinky Vrbov pri Poprade.
K môjmu počudovaniu som si presne ten istý zvuk v takej istej syntaxe uvedomil ráno v dedinke Vrbov, keď som sa prebudil.

Priznám sa, že ma to trošku vyviedlo z miery. Nedokázal som si ani predstaviť aký neskutočne silný výkon musí mať tento zdroj, ak ho v takmer rovnakej intenzite počujem skoro 200 KM vzdušnou čiarou.

Ak tento zvuk počujete tiež, prosím napíšte mi približnú lokalitu, aby sa mohla urobiť nejaká mapka výskytu pre uľahčenie dohľadania zdroja.

Ďakujem pekne.
jano
Dátum registrácie: 12. Januára 2021, 14:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Počuť ho v Trenčíne aj vo Vrbove

Príspevok: # 13Príspevok jano »

Počas mojej výpravy do mesta Rožňava som bol plný očakávaní či tento zvuk budem počuť alebo nie.
Nebolo ho počuť... Tak som si myslel, že aspoň aké také hranice ten zvuk mať bude.
No o týždeň na to som šiel do Rožňavy opakovane a naraz sa tento zvuk začal postupne vynárať. Zrejme som sa pred tým trafil iba do jeho pauzy.
Dokonca som našiel človeka, ktorý tento zvuk rovnako počuje.
Ten človek je kompletne celý v tom, že to je jeho prietokové čerpadlo v dome :) Ked som mu vysvetlil, že presne tento infrazvuk je počuť naprieč celým slovenskom, tak mi veru neveril.
Druhý človek, ktorý stal vedľa nás počas toho ako sme počuli tento zvuk tvrdil, že on nič nepočuje.

Toto ma viedlo trošku do chúlostivej situácie, že čo ak to počuť rovnako hlasno aj v susedných krajinách ako je Česko, Maďarsko, Poľsko?
To neni normálne, že ten infrazvuk je tak silný! Pri tak obrovskej intenzite to nebude žiadna sranda vypátrať to...
den
Dátum registrácie: 11. Marca 2021, 08:27
Kontaktovať používateľa:

Príspevok: # 396Príspevok den »

podobne aj v malinove pri bratislave a predovšetkým v noci, nie je to každý deň, iba niekedy, viac to cítiť keď je teplejšie a vetrá sa aj v noci - žiaľbohu u nás v rodine to počujem iba ja..nikto iný.
Dodo
Dátum registrácie: 15. Marca 2021, 22:11
Kontaktovať používateľa:

Príspevok: # 397Príspevok Dodo »

V Kosickom kraji to tiez pocujem dost zretelne,, v budove, vonku to je fakticky jedno,, Moze to mat na svedomi Schumannova rezonancia.. Skuste si aj vyhladat - Taos hum. :roll: Kludne napište aj svoje skusenosti..
Napísať odpoveď